Sopran, pedagog śpiewu solowego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (klasa śpiewu prof. Kazimierza Myrlaka).

Koncertuje jako solistka w kraju i poza granicami, m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech. Uczestniczyła w prestiżowych konkursach, m.in. im. Królowej Elżbiety w Brukseli oraz im. Królowej Sonii w Oslo.

Praca artystyczna, w tym wiele recitali, zaowocowała w 2001 r. wydaniem płyty Arie i pieśni mistrzów włoskiego bel canta.

Od 2003 r. jest pedagogiem śpiewu solowego w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, gdzie w latach 2009–2015 pełniła funkcję wicedyrektora. Jest także nauczycielem akademickim PWSZ w Legnicy.

Pracuje jako specjalista emisji głosu z chórem Madrygał Legnickiego Centrum Kultury, współpracuje z orkiestrami, zespołami kameralnymi i dyrygentami, realizując duże projekty muzyczne. Jest solistką Orkiestry ZG Lubin w KGHM. Od kilku lat prowadzi autorską pracownię wokalną, pomagając spełniać marzenia wszystkim, którzy pracują głosem i kochają muzykę.

Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu oraz EVTA – międzynarodowego Stowarzyszenia Trenerów Wokalnych i Pedagogów Śpiewu, a także wiceprezesem wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Współtworzyła publikacje poświęcone pedagogice wokalnej i szkolnictwu muzycznemu.

W roku 2014 r. została odznaczona przez Prezydenta RP Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

W 2016 r. otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.