Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, chórmistrz, menedżer kultury. Kierował Chórem Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, a następnie Chórem Filharmonii Krakowskiej. Pod jego kierownictwem zespoły te występowały m.in. w Teatro alla Scala w Mediolanie, Academia di anta Cecilia w Rzymie, Brucknerhaus w Linzu. W latach 1986−2008, jako dyrygent Capellae Cracoviensis, prezentował pierwsze polskie wykonania kompozycji m.in. F. Martina, P. Vasksa, K. Nystedta. Stał się jedną z kluczowych postaci krakowskiego środowiska muzycznego, kreujących wizerunek artystyczny miasta.

W 1992 r. objął kierownictwo Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej i koncertował z nią w ważnych miejscach dla europejskiej kultury i sztuki, m.in. Thomas-Kirche w Lipsku, Wigmore Hall w Londynie, sala koncertowa UNESCO w Paryżu oraz na festiwalach całego świata.

W 1990 r. z jego inicjatywy powstał Krakowski Chór Kameralny, jeden z najlepszych w Polsce. Jako chórmistrz współpracował ze słynnymi dyrygentami (m.in. Y. Aronovitchem, Z. Mehtą, K. Pendereckim, Rillingiem, S. Wisłockim). Dokonał prawykonań wielu polskich dzieł. W 2000 r. współtworzył wielki międzynarodowy zespół prezentujący w czasie tournée po Europie utwory dziewięciu miast-Stolic Kultury Europejskiej. Szczególną wagę przykłada do popularyzacji śpiewu chóralnego. Zainicjował krakowskie festiwale Cantate Domino i Małopolskie Spotkania Kolędowe. Równolegle z działalnością artystyczną pozostaje pedagogiem AM w Krakowie, gdzie pełnił funkcję kierownika Katedry Chóralistyki (1995), dziekana (1999) Wydziału Edukacji Muzycznej. Od 2004 r. jest rektorem uczelni.