Profesor sztuk muzycznych, były rektor Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończył podyplomowe studium emisji głosu oraz chórmistrzostwa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

W latach 90. założył Chór Dziecięcy Politechniki Szczecińskiej Don-Diri-Don i Chór Chłopięco-Męski TVP Szczecin Pueri Cantores. Brał udział w festiwalach, konkursach i kongresach m.in. w Europie, USA, Kanadzie, w Chinach, Brazylii, Indiach, Malezji, Singapurze, w Australii, Japonii, Emiratach Arabskich, zdobywając wiele nagród. Prowadzony przez niego chór koncertował w filharmoniach w Warszawie, Szczecinie, Berlinie, Pekinie.

Był dziekanem Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu Filia w Szczecinie, prowadził zajęcia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wykładał w Austrii, Włoszech i na Wyspach Kanaryjskich.

Zasiada w jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych. Jest recenzentem habilitacji i profesur powoływanym przez Centralną Komisję ds. stopni i tytułów naukowych. Pełni funkcję prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, który zrzesza niemal 400 chórów i orkiestr z Polski. Jest też konsultantem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Zasiadał w Radzie ds. Szkolnictwa Artystycznego powoływanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte, także Nagrody Miasta Szczecina za osiągnięcia artystyczne. W latach 2016-2020 zajmował stanowisko rektora Akademii Muzycznej w Szczecinie.