Adiunkt na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Jest absolwentką Wydziału Edukacji Muzycznej (w klasie dyrygowania prof. Marii Oraczewskiej-Skorek) oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w specjalności teoria muzyki tejże uczelni. Ukończyła również Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa w Bydgoszczy. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest dyrygentką i kierowniczką artystyczną Chóru Con Brio w Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu (od 2002 r.) i Zespołu Wokalnego Rondo (od 2006 r.) oraz dyrygentką i dyrektor artystyczną Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu (od 2009 r.). Wielokrotnie otrzymywała nagrody dla najlepszej dyrygent na konkursach chóralnych. Prowadzi liczne warsztaty metodyczne dla dyrygentów i warsztaty wokalne dla chórów dziecięcych lub młodzieżowych.

Za osiągnięcia artystyczne uhonorowano ją odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Nagrodą II stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzone przez nią zespoły biorą udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając liczne nagrody, których do tej pory zebrało się ponad siedemdziesiąt.