Legnica Cantat 52

Imprezy towarzyszące

27-29 MAJA 2022

Koncert Inauguracyjny Legnica Cantat 52

„Powróćmy jak za dawnych lat” – Magdalena Buczkowska (Marchewka)

27 maja (piątek),godz. 19:00, Sala Królewska Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Bilsego, bilety 25 zł, w dzień koncertu 30 zł

„Powróćmy jak za dawnych lat” – muzyczna podróż do czasów na najpiękniejszych piosenek Hanki Ordonówny,  Ewy Demarczyk, Sławy Przybylskiej, Łucji Prus, Anny German, Ireny Santor i innych.

Magdalena Buczkowska (Marchewka) – sopran liryczny
Pochodząca z Legnicy wielowymiarowa wokalistka wykonująca muzykę operową, operetkową i musicalową, a także muzykę francuską, żydowską i słowiańską oraz poezję śpiewaną. Obecnie współpracuje z Teatrem Scena Kamienica we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Operetka Wrocławska, z którymi koncertuje we Wrocławiu i w całej Polsce. W sezonie artystycznym 2017/2018 była etatową artystką Opery Wrocławskiej, na deskach której zagrała niemal sto spektakli. W 2018 roku debiutowała w światowej premierze francuskiej współczesnej opery Guru na deskach Opery na Zamku w Szczecinie. Współpracowała z zespołem Percival, z którym odbyła trasę koncertową z oryginalną muzyką do gry Wiedźmin. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i Łodzi. Od 2016 roku pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „SOPRANO”.

Śpiewaczce będzie akompaniował na fortepianie Vitali Oleszkiewicz.

Koncert laureata Legnica Cantat 51

Męskiego Zespołu Wokalnego „I Signori”
pod dyr. Izabeli Polakowskiej- Rybskiej

28 maja (sobota),godz. 21:15, Sala Królewska Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Bilsego, wstęp bezpłatny

Męski zespół wokalny I Signori został założony w marcu 2018 roku. Trzon zespołu stanowi zgrana ekipa, zaprawiona w bojach wspólnego śpiewania. To śpiewacy, którzy po zakończeniu kariery w chórze akademickim ponownie połączyli siły, chcąc podtrzymać tradycję spotkań i wspólnego muzykowania. Swoje miejsce w zespole znaleźli m.in. lekarze, farmaceuci, specjaliści IT, fotografowie, pracownicy instytucji kultury, wykładowcy i studenci. Dla równowagi i kompensacji buzującego testosteronu dyrygentem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Izabela Polakowska-Rybska.

Program:

  1. Dan Forrest – Be thou my vision
  2. Paweł Czenokow – Nynie otpuszczajeszi / Mateusz Słonina  – solo
  3. Piotr Jańczak – Pater Noster
  4. Dominik Lasota – Domine Deus PRAWYKONANIE / Daniel Babuśka – solo
  5. Dan Forrest – How Great Thou Art
  6. Izabela Polakowska-Rybska – Góralu, czy Ci nie żal?
  7. Reginald Unterseher – The Steady Light
  8. Henryk Wars, opr. Włodzimierz Sołtysik – Umówiłem się z nią na dziewiątą
  9. Alice Parker, Robert Shaw – The Drummer And The Cook / Mateusz Czajka, Michał Rybski – solo
  10. Alice Parker, Robert Shaw – Vive L’Amour / Michał Rybski – solo

Warsztaty „Body Percussion” z Richardem Filzem

29 maja (niedziela),godz. 10:00-11:30, Sala Maneżowa Akademii Rycerskie, wejście od dziedzińca, koszt 20zł, zapisy w sekretariacie – tel. 76 72 33 700

To będzie bardzo aktywny warsztat, który  koncentruje się na różnych dźwiękach i rytmach perkusji ciała, doskonaleniu własnych umiejętności rytmicznych. Podczas szkolenia uczestnicy poznają zabawy ruchowe, rytmiczne, będą tworzyć muzykę za pomocą ust, rąk, stóp, ud.

Ponadto Richard Filz udzieli wskazówek, jak wzbogacić codzienną rutynę nauczania o perkusję ciała, towarzyszyć piosenkom, uczyć rytmu w sposób dostosowany do wieku i sprawić, by twoje ciało brzmiało.

Richard Filz jest muzykiem, kompozytorem i autorem 25 praktycznych podręczników. Oprócz działalności koncertowej jest międzynarodowym wykładowcą na kongresach i szkoleniach. Jest muzykiem, autorem, kompozytorem i wykładowcą. Studiował grę na perkusji i perkusji łacińskiej w Wiedniu i Nowym Jorku oraz uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu na temat „Rhythm Coaching – Aspekty, Metody, Porównanie” (2012).

W swoim dorobku artystycznym posiada szeroką działalność koncertową i udział w 90 produkcjach płytowych. Jest także autorem  popularnych podręczników „Body Percussion – Sounds & Rhythms”, „Rhythm from the School Bag”, „Body Groove Kids”, „Drumming with Kids”, „Rhythm Start-Ups for Choir and Class”, „Bum Bum Clap” i „Complete Rhythm Method”.