DŹWIĘKOWA MAPA MIASTA

Zachęcamy mieszkańców do współtworzenia Dźwiękowej mapy Legnicy. Jest to interdyscyplinarny projekt wirtualnej mapy dokumentującej pejzaże dźwiękowe naszego miasta. W ramach trwającego pół roku projektu nagrywamy i zbieramy charakterystyczne dla Legnicy odgłosy oraz brzmienia zarejestrowane w przestrzeni miejskiej. Posłuchaj śpiewu miasta…

Zapraszamy do udziału w zabawie każdego zainteresowanego tożsamością swojego miasta. Interesują nas krótkie (trwające 2-3 minuty) nagrania ulic, placów, podwórek, miejsc i przestrzeni miejskich. Zbieramy dźwięki charakterystyczne, nietypowe, ale też codzienne brzmienia, jak chociażby poranek na przystanku autobusowym czy spacer po parku.

Dźwięki zamieszczone zostaną na wirtualnej mapie, z dokładnym oznaczeniem lokalizacji nagrania. Celem projektu jest zebranie brzmień miasta w jednym miejscu – tak, by każdy mógł wirtualnie odbyć spacer dźwiękowy po dzisiejszej Legnicy. Głównym zamierzeniem projektu jest chęć zachowania „muzyki” miasta w formie dostępnej dla wszystkich.

Jak nagrać takie dźwięki?

Do zrobienia dobrego nagrania wystarczy smartfon z funkcją dyktafonu, oraz dostęp do sieci – nagrania będą wysyłane mailem. Wystarczy osłonić urządzenie od podmuchów wiatru i skierować je w stronę miejsca, którego brzmienie chcemy nagrać. W trakcie nagrania lepiej nie wykonywać gwałtownych ruchów, które mogłyby mieć zgubny wpływ na jego końcową jakość.
Wystarczą trwające 2-3 minuty nagrania opatrzone zdjęciem miejsca, gdzie zostały zarejestrowane i jego krótkim opisem.

Po zakończeniu wyślij nagranie na adres: dzwiekilegnicy@lck.art.pl. Termin nadsyłania nagrań mija 27 maja.

Twoje nagranie ukaże się na Dźwiękowej mapy Legnicy.

Projekt realizowany jest w ramach 50. Festiwalu Chórów Legnica Cantat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.