Zespół Wokalny „Rondo” zwycięzcą czwartej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza

Zespół Wokalny „Rondo” zwycięzcą czwartej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza

Mamy przyjemność przedstawić wyniki konkursu czwartej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza:

Nagroda Główna – Grand Prix w wysokości 20 000 zł oraz statuetka trafia do Zespołu Wokalnego Rondo z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny.

Dwa równorzędne wyróżnienia w wysokości 3000 zł przypadły dwóm chórom:
1. Chórowi Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch
2. Chórowi Mieszanemu Katedry Wawelskiej pod dyrekcją Andrzeja Korzeniowskiego

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu poznańskiego kompozytora w wysokości 3000 zł za utwór „Stoi lód na Prośnie” Jacka Sykulskiego do słów Marka Mikołajczaka dla
Zespołu Wokalnego „Rondo” z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny.

Zwycięski zespół otrzymał nominację do udziału w konkursie w Poznaniu dzięki zwycięstwu w 52. Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat”.

W tegorocznej, czwartej edycji Grand Prix Polskiej Chóralistyki w dniach od 18 do 25 listopada odbyło się 10 koncertów towarzyszących w różnych miejscach Poznania, w trakcie których wystąpiły łącznie 22 zespoły wokalne i chóralne z Poznania, Obornik Wielkopolskich, Gniezna i Warszawy.

Dni od 25 do 27 listopada wypełniły wydarzenia główne – panel dyskusyjny dotyczący postaci Andrzeja Koszewskiego, cztery warsztaty prowadzone przez: Piotra (Bobby’ego) Jarosza, Annę-Marię Hefele, Annę Bednarską i Marka Raczyńskiego, dwa koncerty: inauguracyjny, w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego, oraz specjalny, w wykonaniu Anny-Marii Hefele i Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Olszewskiej (zwycięzcy GPPCh 2021), a także przesłuchania konkursowe i koncert laureatów. Wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy przybyłych z całej Polski.
Na piątą edycję GPPCh zapraszamy już za rok!

Leave a Reply

Your email address will not be published.