Znamy już laureata Grand Prix 52. Turnieju Chórów Legnica Cantat

Znamy już laureata Grand Prix 52. Turnieju Chórów Legnica Cantat

Ponownie najlepszy okazał się Zespół Wokalny „Rondo” z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny. A ponieważ chórzyści z Wrocławia już po raz trzeci zostali mogli poszczycić się najwyższym uznaniem jurorów, główne trofeum konkursu – Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy zostanie już u nich na zawsze.

Wrocławski Zespół Wokalny „Rondo” to grupa, której legnickiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Na jej występy czeka wielu bywalców Cantatu. „Rondo” wykonuje muzykę chóralną różnych epok, opracowania standardów muzyki rozrywkowej oraz aranżacje muzyki tradycyjnej. Zespół brał udział wielu prestiżowych wydarzeniach, takich jak Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans czy Leo Festiwal we Wrocławiu. Jest laureatem licznych konkursów, podczas których wielokrotnie byli nagradzani. Rondo dwukrotnie wyśpiewało Grand Prix Legnica Cantat – w latach 2017 oraz 2019.

Podsumowując tegoroczną edycję Turnieju Legnica Cantat, prof. Stanisław Krawczyński, Przewodniczący Rady Artystycznej i Jury, powiedział: „Ta edycja Cantatu była nieco poszukująca, co jest pokłosiem po-pandemicznego powrotu do normalności. Podczas kwalifikacji mieliśmy wyjątkowo dużo zgłoszeń i do przesłuchań wybraliśmy naprawdę najlepsze zespoły. Uważam, że poziom tegorocznego konkursu był naprawdę wysoki. To niezwykle optymistyczne. Każdy zespół zaśpiewał na satysfakcjonującym poziomie, a werdykt nie był stuprocentowo jednoznaczny. Widzieliśmy prawdziwe kreacje artystyczne i występy, które na bardzo długo zostaną w pamięci zarówno publiczności, jak i jurorów”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.