Zapraszamy na Koncert Inauguracyjny Legnica Cantat 52!

Zapraszamy na Koncert Inauguracyjny Legnica Cantat 52!

„Powróćmy jak za dawnych lat” – Magdalena Buczkowska (Marchewka) – to będzie muzyczna podróż do czasów najpiękniejszych piosenek Hanki Ordonówny, Ewy Demarczyk, Sławy Przybylskiej, Łucji Prus, Anny German, Ireny Santor i innych.

Magdalena Buczkowska (Marchewka) – Pochodząca z Legnicy wielowymiarowa wokalistka wykonująca muzykę operową, operetkową i musicalową, a także muzykę francuską, żydowską i słowiańską oraz poezję śpiewaną. Obecnie współpracuje z Teatrem Scena Kamienica we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Operetka Wrocławska, z którymi koncertuje we Wrocławiu i w całej Polsce. W sezonie artystycznym 2017/2018 była etatową artystką Opery Wrocławskiej, na deskach której zagrała niemal sto spektakli. W 2018 roku debiutowała w światowej premierze francuskiej współczesnej opery Guru na deskach Opery na Zamku w Szczecinie. Współpracowała z zespołem Percival, z którym odbyła trasę koncertową z oryginalną muzyką do gry Wiedźmin. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i Łodzi. Od 2016 roku pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „SOPRANO”.

Śpiewaczce będzie akompaniował na fortepianie Vitali Oleszkiewicz.

27 maja (piątek),godz. 19:00, Sala Królewska Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Bilsego, bilety 25 zł, w dzień koncertu 30 zł (dostępne w Galerii Satyrykon)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.