Warsztaty Gospel w Legnicy

Warsztaty Gospel w Legnicy

Dwudniowe Warsztaty Gospel odbywające się w Sali Maneżowej w ramach Legnica Cantat 51 poprowadzi Agnieszka „Baca” Górska-Tomaszewska – doświadczona instruktorka muzyki gospel, dyrygentka chóru Gospel Joy i KIDS Gospel Joy, instruktorka kilkudziesięciu warsztatów w całym kraju. Towarzyszyć jej będzie trzech muzyków i team Gospel Joy.
Podczas warsztatów uczestnicy otrzymają książeczki z tekstami wybranych utworów gospel, które następnie nauczą się śpiewać pod okiem profesjonalnych instruktorów i chórzystów. Zajęcia skierowane są do dzieci od 8 roku życia, młodzieży oraz dorosłych i nie wymagają od uczestników przygotowania muzycznego – wzmacniają za to poczucie przynależności, akceptacji i tolerancji. Utworom towarzyszy radosna choreografia, a uczestnicy z pewnością docenią atmosferę wydarzenia.
Na warsztaty można się zapisać dzwoniąc do sekretariatu Legnickiego Centrum Kultury (76 723 37 00) i wpłacając należność za udział w zajęciach na konto: 91 1090 2066 0000 0005 4200 0402, lub gotówką w kasie LCK-u.
Agnieszka „Baca” Górska-Tomaszewska – Gospel to wielka pasja i styl życia Agnieszki. Od wielu lat prowadzi z powodzeniem poznański Gospel Joy. To jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się chórów gospel w Polsce, mający na swoim koncie sukcesy (I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gospel w Osieku), występy z gwiazdami (Mietek Szcześniak, Mezo, zespół New Life′M), koncertujący także poza granicami kraju (USA, Francja, Holandia, Niemcy, Kanada). W 2013 roku zespół był półfinalistą programu Mam Talent. Agnieszka jest także założycielką i dyrygentką chóru gospel dla dzieci KIDS Gospel Joy oraz instruktorką warsztatów gospel, które poprowadziła już w wielu miastach Polski, gdzie znana jest jako wulkan energii, pełna ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć” 🙂. Agnieszka otrzymała tytuł „Osobowości Roku 2018” w powiecie poznańskim za ponaddwudziestoletnie propagowanie muzyki gospel.
Gospel Joy to poznański chór przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej, od 25 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim. Gospel Joy jest formacją, której skład można dostosowywać pod konkretne wydarzenie, miejsce czy okoliczności. Podczas koncertów, publiczność angażuje się w śpiew i wspólną zabawę – nie bez powodu Gospel Joy nazywany jest „specjalistami od radości”. Gospel Joy ma za sobą koncerty telewizyjne oraz zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech oraz Rumunii, gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir, a także dwukrotne tournée do USA (2008 r. i 2015 r.) oraz Kanady. W swojej historii zespół współpracował z różnymi artystami: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo, Sylwia Grzeszczak i Kasia Moś oraz Joanna Kołaczkowska, z którą w tym roku nagrał klip „Zrobimy to razem”. W swoim dorobku zespół ma 6 albumów.

Leave a Reply

Your email address will not be published.