Zapraszamy na wielkie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego z Chórem Madrygał

Zapraszamy na wielkie śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego z Chórem Madrygał

To będzie święto inne niż dotychczas, ale wierzymy, że radosne. Zapraszamy w południe 11 listopada do wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego.   

Może nas być tysiąc, a nawet jeszcze więcej. W domach, na balkonach lub w przydomowych ogródkach. Jedyne czego potrzebujecie to dostęp do internetu, bowiem w tym roku zaśpiewamy z Wami Mazurka Dąbrowskiego w sieci. Nie zapomnijcie mieć ze sobą narodowej flagi. Być może to je zobaczycie podczas naszej środowej transmisji. Do wzięcia udziału w akcji szczerze zachęca prezydent miasta.

– Zawsze Narodowe Święto Niepodległości spędzaliśmy razem w sercu miasta. Nadal możemy, choć w innej formule wymuszonej przez ten trudny czas, w którym jesteśmy. Zatem proszę – zaśpiewajmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego – apeluje Tadeusz Krzakowski.

Transmisje live w Święto Niepodległości zaczniemy dla Was kilka minut przed godziną 12.00. Jeśli śpiew, to nie mogło zabraknąć z nami legnickiego Chóru Madrygał. W południe to oni zaintonują Mazurka Dąbrowskiego na żywo z Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Warto być z nami w sieci, bo – oprócz wzniosłych chwil wspólnego śpiewania – być może zobaczycie w sieci właśnie siebie.

Transmisja dostępna będzie na kanałach na Facebooku: /Miasto Legnica/ oraz Legnickie Centrum Kultury. Będziemy też z Wami na YouTube.

(źródło: https://portal.legnica.eu/aktualnosci/zapraszamy-na-wielkie-spiewanie-mazurka-dabrowskiego,16090,1,6.html)

Leave a Reply

Your email address will not be published.