Joanna Maluga rozmawia z Agnieszką Franków-Żelazny (WIDEO)

Joanna Maluga rozmawia z Agnieszką Franków-Żelazny (WIDEO)

Na profilu Chóru VRC znaleźć można bardzo ciekawą rozmowę, do zapoznania się z którą serdecznie zapraszamy!

To spotkanie zapamiętamy na długo! Agnieszka Franków-Żelazny to wybitna postać świata chóralistyki, osoba niezwykle charyzmatyczna, a przy tym pełna inspirującej energii. Podczas zdalnego spotkania z chórem VRC opowiadała między innymi o tym, jak pracuje się z chórem amatorskim, a jak z profesjonalnym, o swoich inspiracjach, źródłach energii, zaskoczeniach i marzeniach oraz o tym, dlaczego wirtualne chóry nie zastąpią realnego spotkania. Czy w tworzeniu najważniejszy jest dla niej efekt artystyczny, czy może to, co dzieje się w nas – wykonawcach? Czy dyrygent ma być liderem, czy również partnerem? Czy u chórzysty liczy się tylko talent wokalny, czy może równie ważna jest inteligencja, koncentracja i… używanie ołówka? Jak budować pełne i głębokie brzmienie chóru? I czy naprawdę są głosy ładne i brzydkie?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu rozmowy o tym, co jest kluczowe w pracy nad techniką wokalną i jak szukać w sobie nowych przestrzeni dla głosu. Rozmowę z Agnieszką Franków-Żelazny poprowadziła Joanna Maluga, dyrygent VRC.

Przestrzeń dla głosu – fragment rozmowy VRC z Agnieszką Franków-Żelazny

To spotkanie zapamiętamy na długo! Agnieszka Franków-Żelazny to wybitna postać świata chóralistyki, osoba niezwykle charyzmatyczna, a przy tym pełna inspirującej energii. Podczas zdalnego spotkania z chórem VRC opowiadała między innymi o tym, jak pracuje się z chórem amatorskim, a jak z profesjonalnym, o swoich inspiracjach, źródłach energii, zaskoczeniach i marzeniach oraz o tym, dlaczego wirtualne chóry nie zastąpią realnego spotkania. Czy w tworzeniu najważniejszy jest dla niej efekt artystyczny, czy może to, co dzieje się w nas – wykonawcach? Czy dyrygent ma być liderem, czy również partnerem? Czy u chórzysty liczy się tylko talent wokalny, czy może równie ważna jest inteligencja, koncentracja i… używanie ołówka? Jak budować pełne i głębokie brzmienie chóru? I czy naprawdę są głosy ładne i brzydkie? Zapraszamy do wysłuchania fragmentu rozmowy o tym, co jest kluczowe w pracy nad techniką wokalną i jak szukać w sobie nowych przestrzeni dla głosu. Rozmowę z Agnieszką Franków-Żelazny poprowadziła Joanna Maluga, dyrygent VRC.

Opublikowany przez Chór VRC Niedziela, 31 maja 2020

źródło: Facebook Chóru VRC

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.