#calapolskaspiewawdomu – zapraszamy do akcji!

#calapolskaspiewawdomu – zapraszamy do akcji!

Dobrym pomysłem na czas kwarantanny jest inwestycja w siebie. Dziś, wspólnie z portalem Chórtownia, polecamy akcję #zostanwdomu, której celem jest rozwój naszych wokalnych talentów. Serdecznie polecamy uwadze! 

Tak o akcji można przeczytać na oficjalnej stronie organizatora:

Nikt z nas nie mógł przewidzieć tego, co się właśnie dzieje. Najgorsze jeszcze przed nami, chcemy więc zrobić coś ku pokrzepieniu serc i zaprosić Was do wspólnego dzieła o nazwie „Cała Polska śpiewa w domu”

Szanowni i Kochani Dyrygenci!

Nikt z nas nie mógł przewidzieć tego, co się właśnie dzieje. Najgorsze jeszcze przed nami, chcemy więc zrobić coś ku pokrzepieniu serc i zaprosić Was do wspólnego dzieła o nazwie „Cała Polska śpiewa w domu”.

W ramach akcji #zostanwdomu chcielibyśmy nauczyć ludzi śpiewać polskie piosenki popularne na głosy, co jest umiejętnością zamierającą. W obecnych okolicznościach jednak może dałoby się ją wskrzesić?

Chcielibyśmy, aby każdy z Was nagrał materiały edukacyjne – tak jakbyście prowadzili próbę chóru – z wybranym utworem ze zbioru „Płynie pieśń nasza” J. Powroźniaka wydanego przez PWM w 1977 roku, który będzie wrzucony na YT na kanał Chórtowniany i stamtąd rozpropagowywany.

Chodzi o to, żeby „odkopać” polskie pieśni towarzyskie. Wiele osób nie zna ich wcale i spotka się z nimi po raz pierwszy w formie, która umożliwi ich łatwą naukę. A jak ktoś umie już pierwszy głos, to będzie mógł go sobie zaśpiewać z drugim lub z trzecim, albo drugi z pierwszym itd. Zresztą, jesteście fachowcami, jeżeli wymyślicie jakiś lepszy sposób, po prostu zróbcie po swojemu – dajemy Wam wolną rękę.W każdym razie ma to być maksymalnie proste, bo skierowanie nie do chórzystów z wieloletnim doświadczeniem, ale do ludzi, którzy po prostu lubią śpiewać.

Szczegóły akcji i wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie: https://chortownia.org/?vaction=newsy&rodzaj=aktualnosci&nid=7329&jezyk=1

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.