Cantatowe archiwum na domowy czas

Cantatowe archiwum na domowy czas

Walka z pandemią to odpowiedzialne zadanie dla nas wszystkich – warto zostać w domu i przy okazji spędzić miło czas z Cantatem! 🙂 Specjalnie dla Was przygotowaliśmy prezentowany na przestrzeni ostatnich miesięcy zbiór muzycznych, filmowych oraz tekstowych publikacji, które z pewnością umilą Wam najbliższe dni. Miłych wrażeń – chóry są fajne!

Muzyka:

Prezentujemy wydaną w 1999 roku przez Legnickie Centrum Kultury płytę „50 lat kameralnego chóru Madrygał”:

Wideo:

Legnica Cantat 50 – reportaż TVP Kultura:

The Age of Sing okiem Hannah Tomlinson:

Wywiady:

Agnieszka Franków-Żelazny: „Mesjasz” jest jednym z niezwykłych utworów, które się nie starzeją„Kocham Cantat i zawsze będę miała do niego sentyment” – deklaruje laureatka Fryderyka 2017 za najlepszy album roku z muzyką chóralną, oratoryjną i operową.

Richard Zielinski: Beethoven i Mozart jako gwiazdy rockaZapraszamy do lektury wywiadu o odważnym przekraczaniu granic muzyki rozrywkowej i klasycznej, rozwiązaniu odwiecznego konfliktu „Beatlesi czy Stonesi?”, podobieństwach między sztuką a sportem czy Mozarcie jako… gwieździe rocka.

Stanisław Krawczyński: Śpiew chóralny, czyli wyzwalanie emocji niczym narkotykDlaczego chór można porównać do kameleona? Co zdziwiło rektora krakowskiej Akademii Muzycznej podczas pierwszej wizyty w Legnicy? Jakie pozamuzyczne plusy niesie śpiewanie w zespole chóralnym?

Artykuły:

Henryk Karliński (1922–1975) – człowiek orkiestraMuzyk, kompozytor, dyrygent, pedagog, organizator, pasjonat – to tylko kilka z całej listy określeń, którymi można byłoby zdefiniować osobę Henryka Karlińskiego, patrona Legnickiego Centrum Kultury. Autorem tekstu jest Marek Żak z legnickiego Muzeum Miedzi.

Legnica Cantat wczoraj i dziś: „Taki chór, jaki dyrygent”Dlaczego Henryk Karliński uważany był za wizjonera i które mity o legendarnym szefie Legnica Cantat są nieprawdziwe? Jacy uczniowie legnickich szkół najbardziej cieszyli się z kolejnych edycji imprezy? Kto porównał Chór Madrygał do aniołów?

Katie Melua: Nie mogę doczekać się wspólnego tworzenia i przeżywania muzyki – „Często podróżowałam do Polski i nadal jestem regularnie zapraszana do waszego kraju na koncerty” przyznała gwiazda ubiegłorocznego Cantatu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.