Zbliża się druga edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki

Zbliża się druga edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki

Druga edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki nadchodzi wielkimi krokami – wydarzenie odbędzie się w dniach 29 listopada – 1 grudnia 2019. W jury imprezy zasiądą osoby doskonale znane z Cantatu – między innymi Agnieszka Franków-Żelazny, Marcin Wawruk czy Dariusz Zimnicki; w konkursie usłyszymy także zwycięzców tegorocznego Festiwalu Chóralnego – Zespół Wokalny „Rondo”

Przesłuchania konkursowe będą dostępne na żywo w sieci – zapraszamy do podziwiania najwspanialszych polskich chórów w niedzielę, 1 grudnia, o godz. 12 (http://www.youtube.com).

Koncert laureatów odbędzie się także 1 grudnia – streaming startuje o godzinie 18 (Grand Prix Polskiej Chóralistyki). Zachęcamy do jak najliczniejszego zasiadania przed monitorami!

Jak można przeczytać na stronie wydarzenia:
Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza to wyjątkowy konkurs – wydarzenie inne niż wszystkie istniejące dotąd w Polsce konkursy chóralne.
Ideą tego muzycznego święta jest konfrontacja zwycięzców sześciu najstarszych i uznanych polskich konkursów chóralnych, którzy następnie staną do szlachetnej rywalizacji, konkurując w stolicy Wielkopolski o zwycięstwo w tym swoistym „konkursie konkursów”. Wydarzenie dopełnią warsztaty prowadzone przez dyrygentów i specjalistów w zakresie emisji głosu, a także koncerty zaproszonych chórów w różnych częściach miasta.
Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza to również nawiązanie do niezwykle bogatej tradycji chórów poznańskich. Wpisując się w chlubne tradycje miasta Poznania – miasta chórów chłopięcych – chcemy poprzez ten projekt podkreślić również dziedzictwo, jakie pozostawili po sobie ich znakomici i uznani dyrygenci.

Wszystkie niezbędne szczegóły dostępne są na stronie http://grand.prix.stuligrosz.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published.