Chóry śpiewają w autobusach i pociągach!

Pasażerowie autobusów miejskich w Legnicy i regionalnych pociągów mogą liczyć na niespodziankę!  W autobusach i pociagach występują chóry, zapowiadające Legnicę Cantat 48.

Pasażerowie autobusów miejskich w Legnicy oraz regionalnych pociągów mogą liczyć na niespodziankę! W autobusach i pociągach występują chóry dziecięce, zapowiadające Legnicę Cantat 48.

Akcja trwa od 23 do 25 maja.  We wtorek (23 maja) występy chórzystów w pociągach na trasie Legnica – Wrocław, Wrocław – Legnica, bardzo podobały się pasażerom, którzy niejednokrotnie śpiewali razem z małymi wykonawcami.

Jednym ze słuchaczy był Jerzy Słota z zespołu VOX, którego chórzyści spotkali na dworcu PKP w Legnicy. Nie obyło się bez wspólnych rozmów i zdjęć.

Legnicę Cantat w wybranych środkach komunikacji promują mali artyści z chóru dziecięcego Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy, pod dyrekcją Moniki Szczerbińskiej – Walczak oraz ze Szkoły Podstawowej nr 20, pod dyrekcją Witolda Klocka oraz artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”.

Autobusowe i pociągowe koncerty będą zapowiedzią Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Canat 48, który odbędzie się w dniach 26 – 28 maja.

Życzymy pasażerom miłych, rozśpiewanych podróży! I zapraszamy na Legnicę Cantat 48!

Legnickie Centrum Kultury dziękuje za pomoc w realizacji przedsięwzięcia Kolejom Dolnośląskim oraz legnickiemu MPK.

Zdjęcia: Wojciech Obremski, lca.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *